Co je vakuoterapie a jak funguje
Ach jo, ty bolesti! Bačkory a vana plná horké vody už nejsou jedinými pomocníky, když nás něco bolí. Doba jde dopředu a s ní i metody, jak se cítit lépe. Máte-li pocit, že znám vše, co je k uzdravení potřeba, ještě jste neslyšeli o vakuoterapii. Taková moderní záležitost, víte? Vakuoterapie je forma fyzikální terapie, která spočívá v používání podtlaku, tedy vacuum, který působí přímo na pokožku a podkožní tkáň. Je to jako by vám někdo delikátně cucal kůži do malých ventůžků, samozřejmě s láskou a odborností, a tím působí přímo na vaše bolístky. Podtlak zlepšuje průtok krve, uvolňuje svalové napětí a podporuje regeneraci tkání. Aneri, ještě se vám hned nechce běžet na tuto terapii? Tak to počkejte, až vám o tom povím víc.
Jak vakuoterapie zmírňuje bolest
Když jsem poprvé slyšela, že mi něco může vysát bolest z těla, málem jsem se rozesmála. Ale princip je to poměrně jednoduchý a efektivní. Myšlenka stojí za to, že podtlak zlepšuje krevní oběh v problémových oblastech a pomáhá k odplavení nahromaděných toxických látek. Vám to přijde jako věc z jiné planety? Ale právě tady, na tomto kouzelném místě zvaném Země, tohle všechno funguje a mnozí lidé mluví o tom, jak jim vakuoterapie změnila život. Věc je taková, že když je svalové napětí uvolněné a průtok krve je lepší, svaly jsou jako znovuzrozené. A uvěřte mi, že pocit, kdy se vám uleví od bolesti, je téměř magický. Zkuste si představit, že sedíte v pohodlném křesle a kolem vás jsou malé vesmírné ventúzky, které se postarají o to, aby ta zákeřná bolest zmizela jako mávnutím kouzelného proutku.
Případy užití vakuoterapie
Možná už přemýšlíte, jestli to je pro vás. Tak vakuoterapie se dá používat na spoustu věcí, pamatujte, že se to netýká jen sportovců v regeneraci po náročných trénincích. Jestli se potýkáte s bolestmi zad, kloubů, máte svalové napětí, nebo jste prostě zatuhlí z dlouhého sezení u počítače, vakuoterapie může být vaše spása. A to nemluvím o tom, jak úžasně to pomáhá při celulitidě, ale to už je zase jiná kapitola. Kromě toho existují studie, které ukazují, že tato metoda může pomoci i při některých druzích migrén, trávicích problémech, nebo dokonce ulevit od stresu. Ale vždy to braňte s rezervou a konzultujte to se svým lékařem, protože každý z nás je malý vesmír s vlastními potřebami.
Techniky aplikace vakuoterapie
Nuže, není to jen o tom, že přiložíte ventuze a čekáte, až se dějou zázraky. Jak to vlastně probíhá? Jsou různé techniky, jak vakuoterapii aplikovat. Můžete narazit na statickou metodu, kdy ventuzou jen tak lehce cucáte na jednom místě a necháte ji působit. Pak je tu dynamická, kdy ventuzou pomalu jezdíte po pokožce a vlastně masírujete, což může být mírně šimravé, ale o to lepší. A nakonec existuje flash technika, kdy se ventuzy aplikují a zase rychle sundávají, jako kdyby vás někdo přes pokožku poplácal ventůzkami. Každá technika má svá specifika a využívá se podle toho, co potřebujete a co právě řešíte. A jestli se bojíte modřin, nemějte obavy, ty barvy na těle jsou jen přechodné suvenýry od vakuoterapeutického zážitku.
Příprava na vakuoterapeutickou sezení
Než se vrhnete do náruče vakuoterapie, je třeba se pořádně připravit. Neberte to na lehkou váhu, tělo to cítit bude. Nejprve si promluvte se svým terapeutem, aby věděl, co od toho očekáváte a jaké máte obavy nebo speciální přání. Pak už jen přijít odpočatý a v uvolněném oblečení, aby ty ventuzy měly na co se chytit. Doufám, že nemáte strach z malých cucflekov. A nezapomeňte dostatečně pít, aby vaše tělo bylo připravené na detoxikaci, kterou vakuoterapie podpoří. Možná si vezměte také trochu odvahy, protože ten první pocit, když se vám ventuza přisaje k tělu, je jako z nějakého sci-fi filmu. Ale na ulevění bolesti se to opravdu nedá vyčíslit, to vám garantuji!
Zotavení po vakuoterapii a co dělat
Tak a máte za sebou sezení plné cucání ventuze po vašem záda, nohou, pažích, nebo kdekoliv jste to potřebovali. A co teď? Klid, na pokožce se mohou objevit malé modřiny nebo zarudnutí, ale nelekejte se. Tohle je normální reakce a říká to jen to, že se něco děje, pracuje to! Doporučí vám, abyste pil(a) hodně vody, abyste podpořil(a) detox, který teď probíhá vcelku intenzivním způsobem. Ještě pár dní možná něco ucítíte, ale to je jen důkaz, že se tělo hlásí, že si povšimlo vašeho snažení o zlepšení. Jestliže se chcete vrátit ke svým každodenním aktivitám, můžete, ale počítejte s tím, že byste měli být teď trošku více soucitní ke svému tělu.
Vakuoterapie a kombinace s jinými léčebnými metodami
To nejlepší na vakuoterapii je to, že ji můžete krásně kombinovat s jinými metodami léčby. Jak říkám, je to takový vesmírný panákůvník, který se rád kamarádí s ostatními terapiemi. Akupunktura a vakuoterapie spolu chodí do tanečních jako dvě zamilované duše. I různé fyzioterapie nebo masáže můžete zařadit do vašeho léčebného programu, abyste získali ten nejlepší efekt. A taky, buďme upřímní, trochu toho wellnessu nikoho nezabije, že? Představte si, že se od bolesti uzdravujete tím, že si dáte masáž, poté půjdete na vakuoterapii a na závěr skočíte do vířivky. Zní to jako den plný péče o sebe, a věřte mi, vaše tělo vám bude vděčné.
Závěrečné postřehy a tipy
Tak co, pomohl vám můj malý výlet do světa vakuoterapie nahlédnout do této podtlakové metody léčby? Je jasné, že to nejsou jenom ventuzy, které všechno vyřeší, ale taková příjemná štreka k celkovému uzdravení. Vlastně bych to přirovnala k doteku mimozemšťana, který vám slibuje lepší zítřky bez bolesti. A nebojte se být otevření novým věcem, občas to může být právě to, co vaše tělo potřebuje. Možná máte i vy nějakou zkušenost s bolestí, která se nedá jen tak zamést pod koberec. Vakuoterapii zkuste, třeba právě pro vás bude to pravé ořechové, co vrátí do vašeho života ten správný švih.
Napsat komentář