Čokoládová masáž: jak si ji udělat sami doma

Čokoládová masáž: jak si ji udělat sami doma

Co je to čokoládová masáž?

Nejdříve, než se ponoříme do toho, jak si udělat čokoládovou masáž sama doma, je dobré porozumět, co to vlastně čokoládová masáž je. Nemluvíme zde o posazení se na gauč a masírování břicha po konzumaci velké čokoládové tyčinky, jak by můj pes Rolf mohl snít. Čokoládová masáž je wellness procedura, kde se na tělo nanáší čokoláda a následně se využívá masážní techniky k propracování čokolády do pokožky.

Existují studie, které naznačují, že čokoláda může mít řadu přínosů pro naši pokožku - od zvýšení hydratace až po boj proti stárnutí. Ale nejlepší věcí na čokoládové masáži je asi ten zážitek. Cítit ten bohatý, téměř smyslný vůně čokolády, zatímco jste hluboko odpočívali... To je něco, co si kočka Miki, mou domácí gurmánku, í můžete jen představit!

Potřebné ingredience a materiály

Nyní, když již víme o čem to je, pojďme se podívat na to, co budete potřebovat k přípravě čokoládové masáže doma. Nebudete potřebovat moc. Hlavně budete potřebovat čokoládu, masážní olej a některé základní spotřebiče a nádobí. Začněme čokoládou. Doporučuji kvalitní tmavou čokoládu s vysokým procentem kakaa. To je to, co obsahuje ty lahodné antioxidanty a jiné prospěšné látky, které přináší čokoláda pro naší pokožku.

Čokoláda

Můžete použít jakoukoli tmavou čokoládu, kterou máte doma, pokud je to 70% kakao nebo více. Dávejte si pozor, některé čokolády obsahují mléko, které by mohlo způsobit můj problém, pokud máte laktózovou intoleranci. A druhé věcí, kterou je třeba zvážit při výběru čokolády, je cukr. Cukr může být dráždivý pro pokožku, pokud máte citlivou pokožku, doporučuji vyhnout se čokoládám s přidaným cukrem.

Masážní oleje

Co se týče masážních olejů, můžete si vybrat z desítek možností. Avokádový olej, kokosový olej, olivový olej, jojoba olej - výběr je na vás. Osobně se mi líbí avokádový olej pro jeho bohatý obsah vitaminů a hydrataci pokožky. Kokosový olej je také skvělá volba, s jeho lehkým a lahodným vůní, a to zejména pak, když ho kombinujete s čokoládou.

Příprava čokoládové směsi

Nyní, když můžeme začít, můžete si představit, jak na to. Ať už jste pro svou domácí čokoládovou masáž zvolili kteroukoli čokoládu a másážní olej, příprava bude stejná. Nejdříve musíte čokoládu rozpustit. Rozpuštění čokolády je celá věda sama o sobě, ale já to zjednoduším na následující kroky:

Rozpouštění čokoládové směsi

Vezměte hrnec a naplňte ho asi do třetiny vodou. Přiveďte vodu k varu a pak snižte teplotu na mírný var. Poté si vezměte misku (nejlépe skleněnou nebo keramickou), která je dost velká, aby seděla na hrnci bez toho, aby se dotkla vody. Do této misky vložte nasekanou čokoládu. Jde o to, že chceme, aby se čokoláda rozpustila pomalu a jemně bez přímého kontaktu s horkou vodou.

Nechejte čokoládu rozpustit, ale nezapomeňte ji občas promíchat. Když je čokoláda plně rozpuštěná, je čas přidat masážní olej. Přidejte pomalu, v malých množstvích, míchání po celou dobu. Míchejte do chvíle, kdy se čokoláda a olej spojí a směs je jemná a lesklá. Nyní máte připravenou svou čokoládovou masážní směs a můžete přejít k dalšímu kroku, kterým je aplikace.

Aplikace čokoládové masáže

Ačkoliv se to může zdát jako cosi, co by mohlo být určeno výhradně pro odborníky v lázních, aplikaci čokoládové masáže můžete provést doma poměrně snadno. Nejdříve se ujistěte, že se váš povrch, kde budete masírovat, dá snadno vyčistit. Čokoládová masáž je lahodná, ale také trochu mastná. V ideálním případě budete chtít ležet na něčem, co může být smyté, jako je staré ložní prádlo nebo ručník.

Mírně ohřejte čokoládu. Měla by být teplá, ale ne horká. Naneste čokoládu pomocí kartáče nebo rukou na tělo. Doporučuji začít od nohou a postupovat nahoru k tělu. Naneste dostatek čokolády, tak aby byla pokožka vlhká, ale ne příliš mokrá. Je důležité, aby pokožka byla dostatečně pokryta, aby čokoláda mohla proniknout do pokožky a vyživovat ji. Jakmile je čokoláda nanášena, můžete začít s masáží.

Techniky čokoládové masáže

Masážní techniky, které použijete, závisí na tom, co máte rádi, jakou máte dovednost a co vám udělá dobře. Ale pokud jste začátečník v masáži a nevíte, kde začít, tady je několik jednoduchých technik, které můžete vyzkoušet.

Effleurage

Effleurage je jednoduchá masážní technika, která je skvělá pro rozprostření čokolády po těle a zahájení masáže. Jde o malé, plynulé tahy, které jsou prováděny na povrchu pokožky. Můžete začít od chodidel a pracovat vzhůru po těle s dlouhými, plynulými tahy.

Petrissage

Petrissage je další základní masážní technika, která je ideální pro čokoládovou masáž. Jedná se o techniku, při které se stlačuje a masíruje svalová tkáň. Jednoduše řečeno, jde o hnětení a stlačování svalů, podobně jako byste dělali s těstem. Petrissage je skvělý způsob, jak uvolnit napětí a pomoci svalům relaxovat.

Toto je jen začátek

Effleurage a petrissage jsou jen dva základní masážní techniky, které můžete použít při své domácí čokoládové masáži. Existuje mnoho dalších, včetně volných vibračních technik, hlbokých tahů a tlakových bodů. Pokud se vám líbí dobrodružství a chcete se naučit více technik, doporučuji se obrátit na odbornou literaturu nebo videa o masáži.

Vychutnávání poprocedurální relaxace

Čokoľve už je čokoládová masáž skončená, je čas na relaxační část. Nechte čokoládu na těle pár minut, abyste vychutnali vůni a pocity. Poté si můžete na koupel nebo sprchu, abyste odstranili zbytek čokolády. Je dobré mít na paměti, že pokud jste se rozhodli pro čokoládovou masáž doma, budete pravděpodobně mít čokoládu všude. Ale to je jen část zábavy, ne? Ať už jste čistili doma nebo ne, zapomeňte si udělat čas na relaxaci. Vaše tělo bylo právě rozmazleno a zaslouží si nějaký klid a ticho, aby se mohlo zotavit a abyste mohli vychutnat všechny ty úžasné výhody čokoládové masáže.

Závěrečné myšlenky

Takže, to je to, čokoládová masáž: jak si ji udělat sami doma. Není to tak těžké, jak se zdá. Chce to jen trochu přípravy a práce, ale výsledek stojí za to. Mějte na paměti, že domácí masáže nejsou nikdy tak dokonalé jako profesionální masáže, ale přesto jsou skvělým způsobem, jak se rozmazlovat a odpočívat. A i když se vám první pokus nemusí podařit dokonale, buďte trpěliví. Praxe dělá mistra. Takže zvedněte ruce, vydejte se do kuchyně a začněte s přípravou své první domácí čokoládové masáže. Jsem si jisty, že to bude zábava, relaxace a luxus, které jste si zasloužili!

Napsat komentář