Breussova masáž: Kompletní průvodce pro začátečníky

Breussova masáž: Kompletní průvodce pro začátečníky

Co je to Breussova masáž?

Tak, čtete správně - Breussova masáž. Možná se vám to teď zdá jako slovo z jiné planety, ale věřte mi, je to skutečně něco, co byste měli znát. Breussova masáž je terapeutická metoda vymyšlená rakouským lékařem Rudolfem Breussem. Jde o formu masáže, jejíž hlavní cíl je celkové uvolnění organismu prostřednictvím dráždění nervových drah na povrchu těla. A ačkoliv to může znít ošemetně, je to vlastně docela jednoduché. Ale nepředbíhejme.

Breussova masáž, jak už jsem zmínil, byla vymyšlena Rakouským lékařem jménem Rudolf Breuss, člověkem, který věřil v léčebné vlastnosti této masáže, a to i v případě vážných onemocnění. Ačkoliv jsem se sám nikdy nesetkal s Breussem (bohužel již není mezi námi), jeho odkaz žije dál a o jeho masáži se může napsat celé pojednání - což právě dělám!

Proč si vybrat Breussovu masážákku?

Důvody, proč se rozhodnout pro Breussovu masáž, mohou být různé. Já osobně můžu potvrdit, že je to opravdu uklidňující a relaxační zážitek. Ale to není všechno. Breussova masáž má mnoho dalších výhod. Například pozitivně ovlivňuje celkovou rovnováhu těla. To hraje klíčovou roli při udržení našeho zdraví v optimálním stavu.

Moje kočka Mica je svědkem toho, jak jsem po první Breussové masáži přišel domů naprosto překvapen z toho, jak dobře jsem se cítil. Nejenže se mi ulevilo od stresu a napětí svalů, ale cítil jsem se také energeticky vyrovnanější. Mica se mě nemusela ani dotknout, aby poznala, že jsem v klidu - opravdu jen ležela a sledovala mě. A víte co? Takto relaxovaného mě už dlouho neviděla.

Princip Breussovy masáže

Teď, když už znáte pozadí a benefity Breussovy masáže, pojďme se podívat na to, jak vlastně funguje. Breussova masáž je v podstatě druh reflexní masáže. To znamená, že těžiště není na masáži svalů jako takových, ale na reflexních zónách, které jsou přítomny na našem těle. Dodnes je mi stále úžasné, jak některé body na našem těle mohou ovlivňovat naše orgány a celkovou pohodu.

To je však jen začátek. Breussova masáž vás zavede do hloubky těla, kterou jste nikdy předtím nezažili. Lze ji provádět na různých částech těla, včetně hlavy, krku, zad, končetin a dokonce i obličeje. Myslím, že je úžasné, jak tato masáž dokáže probudit naše tělo a uvolnit napětí a stres skrz pokožku a nervové dráhy. Dokonce i mé kočce Micí se někdy podaří uvolnit mé napětí pomocí svých malých drápků, i když je to o poznání méně příjemné!

Jak se provádí Breussova masáž?

Než se pustíte do samotné masáže, je důležité se dostatečně připravit. Důkladně si umyjte ruce a nechte tělo volně dýchat, nejlépe bez oblečení. Poté si můžete začít osvojovat techniku. Breussova masáž je jedinečná v tom, že se provádí velmi jemnými a lehkými tahy. Nejde o hlubokou masáž svalů, ale spíš o jemné volání krve do daných oblastí - jako byste šeptali tělu namísto křiku.

Každá masáž by měla začít jemným uklidněním těla. To znamená, že musíte postupně a s láskou procházet každou část těla, od krku až po nohy. A jak víme, i nejmenší dotek může učinit divy. Možná je to proto, že moje kočka Mica je tak šťastná, když ji hladím po zádech - a je to také důvod, proč tak ráda odpočívá na mém klíně, když píšu tyto řádky.

Různé techniky využité v Breussově masáži

Jedním ze zajímavých aspektů Breussovy masáže je různorodost technik využívaných během jedné session. Je to opravdu úžasná směsici různých technik, které jsme zvyklí vidět v jiných formách masáže, včetně digitálního tlaku, krouživého tření, poklepávání a dalších. Sám to často využívám u kočky Micy, která miluje krouživé pohyby na svém obličeji a hlazení po svých zádech. Myslím, že bychom mohli mnohému se naučit od našich zvířecích přátel, co se týče relaxace!

Konečné myšlenky o Breussovy masáži

V dnešním rychlém světě je těžké najít čas na relaxaci a uvolnění. Ještě hůř je, že mnohdy si ani neuvědomíme, kolik napětí a stresu se v nás hromadí. Breussova masáž je proto skvělá volba pro ty, kteří se chtějí zastavit, poodkrýt vrstvy stresu a opět se spojit se svým tělem.

Mám Breussovu masáž opravdu rád a opravdu ji doporučuji. Dokáže totiž velmi efektivně odstraňovat stres a napětí a přitom je to velmi jemná a příjemná forma masáže, která tělo ani nenamáhá. Co více si můžeme přát? Takže pokud jste někdy přemýšleli o tom, zkusit nějakou alternativní formu masáže, rozhodně zkuste tuto.

Napsat komentář